Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9262017



*

nr 926 2017


Ulrica Hydman-Vallien

(1938-2018), Sverige


Skulptur , Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), keramik, höjd: 31


Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 november 2014
kl 19:51:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/11 06:25:25 1      2.600 kr
23/11 17:00:24 2      Vinnande bud
23/11 17:03:16 1      3.000 kr
23/11 17:03:16 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Ulrica Hydman-Vallien

Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.

Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur svensk glaskonst svensk glaskonstnär sverige ulrica hydman-vallien
  • 1002 Skulptur
    Älg, brons, stensockel. Längd: 28 cm. Djup: 18 cm...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:46
  • 8298 Skulptur
    biskquiporslin, gosse. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:21
  • 1001 Skulptur
    Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Sittande ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56




Ladda ner broschyr